Allmänt > Intressant

Välj kategori

Sök i forumet

avatar
Görel 6 inlägg

Intressant

Skapad: 14 februari 2010 Antal inlägg 0

att höra min gamla chef P.G Gyllenhammar på radion. Han förstod att fördela riskerna och inte lägga alla ägg i samma korg. Dessutom trodde han på oss som var på golvet. Vågade starta annorlunda moteringar som i Kalmar och Uddevalla.
Men sen kom "klipparnas tid" med Sören Gyll i spetsen. Han som splittade Volvo och påbörjade därmed Volvos nedgång.

Tror inte PG läser detta. Men du skall ha en bra dag.

Det finns inga inlägg i den här tråden ännu.

Skriv kommentar


Hoppa in i en pågående debatt eller initiera en egen. Titta gärna igenom forumet för att se om det finns någon lämplig debatt som redan pågår.  Läs villkoren här

 Lokus: Jobb Lokus Motor Lokus Bostad Lokus Köp & sälj Lokus Resor Annonsera på bblat.se Annonsera på  bblat.se

Bilagor och trycksaker

Vi är proffs på kommunikation och vet hur ett budskap ska förmedlas – hur en tidning ska utformas för att nå den rätta målgruppen.

Bärgslagsbladet

Tel: 0221 - 365 00
Besöksadress: Glasgatan 5, Hökartorget, 731 23 Köping
Postadress: Box 120

Arboga Tidning

Tel: 0589 - 857 00
Besöksadress: Storgatan 28B, 732 46 Arboga

Ansvarig utgivare: Bengt Larsson

Copyright © Bärgslagsbladet och Arboga Tidning
All kopiering av texter, bilder och grafik
är enligt upphovsrätten förbjuden